niedziela, 18 grudnia 2016

Prezenty, prezenciki / Gifts

Temat prezentów bywa ciężki - często brakuje nam pomysłów, co można podarować naszym bliskim i troszkę dalszym na gwiazdkę na przykład. O ile z osobami, które dobrze znamy i przebywamy z nimi na tyle często, żeby wyłapać między wierszami ich marzenia, to z osobami, z którymi nie widzimy się na co dzień, może być trochę trudniej. Ja przyznam, że miewam z tym problem, bo po pierwsze nie lubię się powtarzać i nie chcę żeby co roku to był ten sam prezent, po drugie nie zawsze wiem co mogłoby tę druga osobę ucieszyć, o czym aktualnie marzy i co mogłoby jej sprawić radość. Jednej rzeczy się nauczyłam - nie można obdarowywać innych prezentami, które my chcielibyśmy dostać, bo to nie nam, ale obdarowywanym mają one sprawić przyjemność. Niby oczywista rzecz, ale wydaje mi się, że wiele osób kupuje to, co jest w ich guście, a to nie koniecznie znaczy, że jest również w guście osoby, dla której ową rzecz kupują. 

Postanowiłam przygotować taką małą ściągę z pomysłami prezentowymi dla obu płci :) Nosiłam się z tym pomysłem już od listopada, ale niestety miałam ostatnio tak szalenie zajęty czas, że nie udało mi się tego wrzucić wcześniej. Pewnie większość z Was ma już kupione prezenty, ale gdyby ktoś jeszcze szukał pomysłu, to może znajdzie tu jakąś podpowiedź :)... a poza tym, większość tych pomysłów można wykorzystać przy innych, niekoniecznie gwiazdkowych, okazjach :)


Z nami kobietami, to oczywiście dużo łatwiej jest, ponieważ jest wiele dość  uniwersalnych rzeczy, które można podarować nawet osobie, której gustu za bardzo nie znamy, ale z facetami, to może niekiedy być naprawdę ciężki orzech do zgryzienia. Żeby nie zgadywać i nie bazować jedynie na domysłach, zapytałam swoich znajomych facetów, co lubią dostawać w prezencie. Oto czego się dowiedziałam:

Prezenty dla facetów:
woda kolońska
czekoladki dla łasuchów
skarpetki 
alkohol
power bank
kawiczki
portfel
długopis / pióro
krawat 
pasek do spodni
książka
płyta
płyta winylowa
poszetka do marynarki
piersiówka
drzewo
bilet na koncert
niespodzianka
plecak lub torba na laptopa 

O ile, by kupić niektóre z tych prezentów musimy dokładnie znać upodobania obdarowywanych (np. woda kolońska to według mnie ryzykowny prezent, jeśli nie znamy upodobań zapachowych danej oso), to są wśród nich również rzeczy uniwersalne, które powinny ucieszyć większość panów. Według mnie i kilku przepytanych osób do najbardziej uniwersalnych męskich prezentów należą:
- skarpetki
- pasek do spodni
- rękawiczki
- portfel
- alkohol lub słodycze
- długopis lub pióro 




Uniwersalne prezenty dla babeczek :
skarpetki
rękawiczki
świeczki zapachowe / ozdobne / świąteczne
herbatka zimowa
dobra kawa
sól / kule do kąpieli
masło / balsam do ciała 
ładne mydełko
peeling
fajny krem do rąk
kalendarz
notesik
długopis / pióro
gadżety kuchenne dla lubiących pichcenie 

Oczywiście listy te można bardzo rozbudować jeśli znamy upodobania tych, których chcemy obdarować, znamy ich hobby, pasje, gusta i guściki. Wśród bardziej spersonalizowanych prezentów mogą się znaleźć: 
- książka
- płyta
- rzeczy związane z hobby
- woda toaletowa / perfuma
- torebka
- biżuteria
- prenumerata ulubionego czasopisma 

A tak naprawdę najbardziej liczy się przecież pamięć i szczera chęć sprawienia radości drugiej osobie. Uważam, że lepiej jest podarować jakąś drobnostkę prosto z serca, niż kupować bardzo drogi prezent, który może być zupełnie nietrafiony i wprawić w zakłopotanie obdarowanego. Ładne opakowanie i starannie dobrany lub samodzielnie wykonany bilecik nadadzą każdemu prezentowi niepowtarzalną, personalną nutę :)

Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia w szukaniu prezentów! 


p.s. blogger zdecydowanie odmawia dzisiaj współpracy - może odgrywa się na mnie za to, że tak dawno z nim nie współpracowałam - chyba z 50 już razy próbowałam ustawić standardową wielkość czcionki, a on skubany nie wiedzieć czemu cały czas mi ją zmniejsza i w ogóle rozrzuca tekst jak mu się podoba.... agrrrrhhhh... póki co wrzucę tak jak jest bo kończy mi się czas i cierpliwość... może jutro uda mi się to poprawić

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz!